Hipnoza vs Hipnoterapia

Hipnoza vs Hipnoterapia
Hipnoza vs Hipnoterapia

Hipnoterapia jest to wyostrzona koncentracja, uważność na to co jest w Tobie, a co zostało wyparte, zapomniane, zablokowane czy przejęte z otoczenia jako sterujący Cię program. To wzięcie odpowiedzialności, czyli połączenie się ze swoimi emocjami i z tym co jest w Tobie, co prowadzi do uwolnienia, odblokowania i poczucia swojej prawdziwej natury jak jest radość, szczęście i miłość.

Jest to również sposób na odkrycie i wzmocnienie swoich potencjałów, drogi życiowej, czy marzeń. To cudowna, fascynująca podróż do siebie!

Odkrycie, że pod tym wszystkim jest CUD czyli ciało, umysł i dusza już doskonała taka jaka jest i nic nie trzeba naprawiać tylko połączyć się, puścić i poddać Sile Wyższej!

Hipnoza jest to po prostu stanem umysłu, bardzo naturalny, w którym znajdujemy się wielokrotnie podczas swojego życia tylko nieświadomie np. tańcząc, śpiewając, zamyślając się, wykonując rzeczy z pasją. Jest to stan głębokiej koncentracji i relaksacji, gdzie Czynnik Krytyczny, który osądza, ocenia, blokuje jest omijany, jednak dalej czujny. Hipnoza to otworzenie drzwi do Twojej Podświadomości!

Różnica pomiędzy hipnozą a hipnoterapią jest fakt, że hipnoza to stan umysłu, gdzie Hipnoterapia to metoda terapii, która używa ten stan umysłu by osiągnąć zamierzony cel np. spokój, utratę wagi itp.

Gdzie powstają problemy?

Nadświadomość - dusza, wyższe ja - Hipnoterapia Gdańsk
Nadświadomość - dusza, wyższe ja - Hipnoterapia Gdańsk

Model Umysłu zaprowadzi Cię do zrozumienia, gdzie leży źródło tego co jest, a czego nie chcesz.

W terapii pracujemy z umysłem, który jest nie fizycznym systemem operacyjnym naszego mózgu. Przetwarza i przetrzymuje informacje, a bez niego bylibyśmy jak przysłowiowe warzywa.

Patrząc holistycznie na Człowieka można go porównać do góry lodowej, gdzie to co na powierzchni, to jest to co wiemy o sobie, czyli nasza Świadomość, a to co pod to nasza Podświadomość.

Człowiek, który nie zgłębia swojej natury zna tylko 5% do 10 % przyczyn swoich zachowania, emocji i motywów działania. Reszta 90% do 95% jest w Podświadomości, dlatego tak ważne jest zwiększać swoją Świadomość - poszerzać swoją perspektywę.

Sposób tworzenia Twojej rzeczywistości można przyrównać do wyświetlania filmu, gdzie projektorem i źródłem światła jest nasza energia, która przechodzi przez zapisy naszej Podświadomości: odziedziczone po przodkach przekonania i ich sposoby patrzenia na życie, zapisy naszych doświadczeń życiowych, powtarzane słowa, czyny. Ty zaś, jesteś jak widownia w kinie, która nie może wstać z fotela i przesunąć aktorów na ekranie tak jak by tylko chciała.

Co możesz w takim razie z tym zrobić? Jak możesz wpłynąć na swoje życie?

Jedynym sposobem jest zmiana zapisów na taśmie Podświadomości, żeby już nie wyświetlała automatycznie tego czego więcej nie chcesz doświadczać. Jest wiele metod np. afirmację, medytacja.

Hipnoterapia jest najskuteczniejsza i najszybszą drogą!

Jak powstają problemy?

Jak powstają problemy? Hipnoterapia Gdańsk
Jak powstają problemy? Hipnoterapia Gdańsk

BIOCHEMIA EMOCJI TRWA 90 sekund, co oznacza, że każda emocjonalna reakcja ponad to musiała być powtarzana regularnie w celu jej utrzymania.

Problem zaczyna się od wydarzenia inicjującego i to może być dla każdego co innego np. odwiedziny świętego Mikołaj na Gwiazdkę, gdzie emocja nie została świadomie zauważona np. w tym wypadku strach. Kiedy pojawiają się kolejne wydarzenia, które mają wspólny mianownik z pierwszą sytuacją Podświadomość używa Prawo Asocjacji, czyli Prawa Przyciągania i zaczyna odpalać tą samą emocje np. nieznajomi budzą lęk. Z biegiem czasu narasta ilość powiązanych sytuacji – można to przyrównać do kuli śnieżnej, co staję się coraz bardziej niekomfortowe. Na kolejne powiązane zdarzenie reagujemy skumulowaną tą samą emocją z wszystkich poprzednich. I w ten sposób jedno niewinne zdarzenie może spowodować ogromną emocjonalną reakcje!

Cudowne jest to, że nie musisz teraz wracać do każdej tej sytuacji, gdyż dzięki temu samemu prawu asocjacji Podświadomość potrafi automatycznie uzdrowić wszystkie podobne wydarzenia, w których pojawiła się ta sama emocja!

Wystarczy, że weźmiesz na tapetę jedną sytuacje (najlepiej inicjującą), spojrzysz na nią z perspektywy, poczujesz emocje, doładujesz brakujące zasoby i przetransformujesz! Moja rolą jako Hipnoterapeuty jest pomóc Ci w tej drodze!

Jak skuteczna jest hipnoterapia?

Jak skuteczna jest hipnoterapia?
Jak skuteczna jest hipnoterapia?

Czym jest dla mnie hipnoza?

To po co Ci ta Hipnoza?